1.Czy Paintball jest bezpieczny?
To pytanie zadaje sobie większość początkujących graczy. Odpowiedź jest jedna: TAK!
Paintball jest bezpiecznym sportem. Jak wskazują statystyki jest bezpieczniejszy od golfa, tenisa czy pływania. Jedyne zagrożenie może wynikać z ludzkiej lekkomyślności i rażącego łamania zasad bezpieczeństwa.


2.Czy farba jest szkodliwa lub toksyczna ?
Tak naprawdę wnętrze kulki Paintballowej to barwnik spożywczy, a więc nieszkodliwy, nietoksyczny, a nawet jadalny (raczej niesmaczny). Kulki w 100% podlegają pełnej biodegradacji. Farbę paintballową bardzo łatwo się zmywa. Z ciała schodzi przy pomocy mydła i wody, a nawet zwykłego ręcznika papierowego (wszystkie 3 elementy wymienione wyżej, są dostępne u nas miejscu). Z ubrań farba schodzi po jednym praniu – nawet w 30 stopniach.


3.Czy boli jak się dostanie?
Bezpośrednie trafienie kulką jest odczuwalne, ale przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa nie jest bolesne. Uczestnicy naszych imprez otrzymują mundury wojskowe, które doskonale amortyzują trafienia.


4.Nie wiem jak się obsługuje marker, co robić?
To nie jest żaden problem, ponieważ nasza firma przed każdym wejściem na pole robi pełne szkolenie z obsługi sprzętu, zasad bezpieczeństwa i gry. Tak więc każdy gracz będzie przeszkolony i nie ma żadnych powodów do obaw.


5.Co trzeba ze sobą zabrać na imprezę paintballową?
Dobry humor, dobre buty i dużo energii.
Organizator zapewnia mundur ochronny (od kostek po szyję), rękawice, ochronę szyi i korpusu oraz przede wszystkim maskę ochronną na głowę.
Oprócz tego zawsze na miejscu zapewniamy dystrybutor z wodą do picia i ręczniki papierowe do ścierania farby.


6.W jakich warunkach pogodowych można grać?
Praktycznie w każdych. W przypadku deszczu należy tylko zabezpieczyć kulki i lufę przed zamoknięciem tak aby nie skręcały w dowolnym kierunku i nie pękały w lufie. Posiadamy butle ze sprężonym powietrzem więc można grać nawet w temperaturach ujemnych.
W przypadku gier zimowych stosujemy specjalne zimowe kulki.


7. Czy kobiety mogą grać w Paintball?
Zdecydowanie tak! Nie dość, że lepiej strzelają to częściej wygrywają z mężczyznami. Bardziej zawziętych i upartych zawodników trudno szukać wśród męskiej części graczy. Tak więc Panowie, pod żadnym pozorem nie lekceważcie Pań na polu.


8. Jakie są ograniczenia wiekowe?
Nie ma ograniczeń wiekowych! osoby pełnoletnie grają bez ograniczeń a osoby od 10 lat muszą mieć podpisane przez rodzica lub prawnego opiekuna PISEMNE OŚWIADCZENIA.


9. Ile kulek potrzeba na grę?
Wszystko zależy od tego jak "ciężki" ma się palec ;) Zazwyczaj na całą zabawę dla jednej osoby zużywa się ok. 200-500 kulek. Są tacy, którym nawet 1000 to za mało.


10.Czy organizator towarzyszy nam przez cały czas?
Oczywiście. Czasami spotykamy się z przekonaniem, że my jedynie przywieziemy sprzęt, wydamy go graczom i poczekamy aż skończą potyczki. Tak nie jest. Towarzyszymy Wam przez cały czas zabawy, z kilku powodów:
- animujemy scenariusze (z sugerowanych przez nas lub Wasze)
- dbamy o grę fair play - czyli sędziujemy
- pilnujemy czasu gry
- czuwamy nad przebiegiem scenariuszy
- w razie pojawienia się usterek interweniujemy od razu na polu gry
- doradzamy, pomagamy, dzielimy się wnioskami z obserwacji Waszej gry :)


Paintball Prudnik, Nysa, Głuchołazy, Opole
Gry integracyjne dla firm, gry zespołowe - woj. opolskie
Organizowanie imprez paintball dla firm oraz osób indywidualnych. Działamy na terenie miejscowości: Prudnik, Pokrzywna, Głuchołazy, Jarnołtówek, Biała, Nysa, Otmuchów, Kępnica, Korfantów, Opole, Krapkowice, Głogówek, Kędzierzyn-Koźle, Głubczyce
Copyright © 2014 Paintball Prudnik
Realizacja POGKOM Usługi Informatyczne